Dotacja żłobkowa z Urzędu Miasta Poznania - Tajemniczy Ogród

Dotacja żłobkowa z Urzędu Miasta Poznania

Moment narodzenia dziecka nie jest chwilą, gdy myślimy o metodach wychowawczych i systemie edukacji. Warto jednak poświęcić na to chwilę, gdyż dobre żłobki mają nawet roczną kolejkę w oczekiwaniu na wolne miejsce. W Mieście Poznań funkcjonuje system dopłat do żłobków- zarówno publicznych, jak i prywatnych. Rodzic może otrzymać miejsce o 600 zł tańsze niż rynkowe. Warunkiem jest odprowadzanie podatków przez obydwóch rodziców na terenie Miasta Poznań (nie liczy się US na Chłapowskiego) oraz w czasie, gdy dziecko chodzi do żłobka, obydwoje rodzice muszą być zatrudnieni.

Warto wypełnić podanie w systemie nabor.pccs.pl jak najwcześniej

https://nabor.pcss.pl/poznan/zlobek/

​Jest to kolejka prowadzona przez Urząd Miasta, w której czeka się na miejsce z dofinansowaniem- do niektórych placówek nawet ponad 1,5 roku. Zatem, jak tylko otrzymają państwo pesel dziecka to warto wypełnić wniosek, wskazując 3 placówki, jakie bierzecie pod uwagę- ze względu na lokalizację, metodykę lub warunki.​

Wybór placówki można później zmienić, jednak traci się miejsce w kolejce.

Placówki można odwiedzać i oglądać nawet jeszcze w ciąży.

Warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, kompetencje kadry i metodykę, sposób żywienia oraz inne aspekty – teren zielony, wielkość pomieszczeń, liczebność grup, monitoring dostępny dla rodziców, program edukacyjny, dodatkowe zajęcia, sposób przekazywania informacji rodzicom, dodatkowe opłaty, itp.

Jest to jedno z nielicznych i bardzo wysokie dofinansowanie, jakie otrzymują rodzice w związku z powrotem na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, więc nie ma na co czekać! Wypełnijcie wniosek jak najszybciej.

Gdyby potrzebowali państwo większej ilości informacji- zapraszamy do kontaktu.

http://www.poznan.pl/mim/info/news/poznan-dofinansowuje-zlobki,112021.html