Nowy żłobek i przedszkole na Junikowie - Tajemniczy Ogród

Nowy żłobek i przedszkole na Junikowie

Na poznańskim Junikowie w zaciszu parku powstała nowa placówka. Ściany dworku już we wrześniu wypełnił śmiech dzieci i tupot małych nóżek. Powstaje tu żłobek i przedszkole pod nazwą Tajemniczy Ogród. W odpowiedzi na poszukiwane przez rodziców wychowanie dobrej jakości, będziemy zapewniać opiekę żłobkową i przedszkolną metodą Marii Montessori.

Od kiedy temat ten zaczął nas dotyczyć, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „czemu współczesne dzieci są takie inne” Można obwiniać czasy, codzienny pęd lub telewizję, ale czy na pewno? Przecież niezwykłe wręcz skutki można osiągnąć odpowiednim planem na odkrywanie świata. Zadaniem dorosłych jest kierunkować radość z uczenia się i rozwijania naszych podopiecznych. Od kiedy odkryliśmy metodę Marii Montessori wiedzieliśmy, że ten program oparty na tolerancji, umiejętności formułowania własnych opinii i samodzielności sprawdzi się u nas. Chcemy wychowywać kreatywnych i chłonnych wiedzy uczestników społeczności, która będzie tworzyć przyszłość. Dobrą przyszłość.

Pedagogika Montessori jest doskonałym narzędziem przemian społecznych, które dotyka problemów rozwojowych wszystkich dzieci. W grupach wiekowo mieszanych, każdy może zająć swoje naturalne miejsce- lidera, obserwatora, a może inne? Dzieci wzajemni sobie pomagają: starsi- młodszym, silniejsi- niepełnosprawnym, polskojęzyczni- przyjezdnym; ucząc się ducha demokracji i wspólnoty. Nasze działania prowadzimy nie tylko w zaciszu klas, ale także na zewnątrz, by dzieci miały kontakt z prawdziwą przyrodą i światem, a nie tylko zniekształconym jego wyobrażeniem.

Stawiamy na pasję naszych nauczycieli, którzy z radością doglądają Państwa pociech. Odnosimy się z wielkim szacunkiem do pracy, jaką musi wykonać każde dziecko w procesie dorastania. Chcemy dzieciom podarować szczęśliwe chwile pełne satysfakcji i uśmiechu, które będą stanowić solidny fundament dalszej edukacji. Zapraszamy już od września w godzinach 6-18!