Prywatne Przedszkole Poznań - Cennik Przedszkola i Żłobka

Cennik

ŻŁOBEK

1150 zł za miesiąc

sala wyposażona w zabawki i pomoce Montessori

podstawy j. angielskiego

zajęcia rytmiczne, taneczne

opieka logopedy i pielęgniarki

prace plastyczne

zabawy na werandzie i w ogrodzie

spacery

koncerty prosinfoniki i teatrzyki

jeden pakiet godzinowy- opieka całodzienna

PRZEDSZKOLE

790 zł za miesiąc

zajęcia z materiałami Montessori

zabawa z językiem angielskim

opieka logopedy

zajęcia plastyczne

muzyka

zajęcia gimnastyczne- joga

koncerty prosinfoniki

klub małego naukowca

zajęcia w parku i na świeżym powietrzu

sapcery i wycieczki

INTEGRACJA

300 zł za miesiąc

dla dzieci z orzeczeniami o lekkich lub średnich niedoborach umysłowych oraz z autyzmem i ADHD

zajęcia z materiałami Montessori

opieka terapeuty i logopedy

gimnastyka i zajęcia muzyczne

zajęcia na werandzie i w parku,

do 2 dzieci z orzeczeniami
na 25 osobową grupę

ŻŁOBEK

Grupa liczy do 20 dzieci, w wieku od 6tego miesiąca życia do lat 3. Plan dnia nie jest tak napięty jak w przedszkolu, dostosowujemy go do każdego dziecka bardzo indywidualnie.

Pamiętając o tym, że dziecko, któremu poświęca się więcej uwagi wyrasta na osobę silniejszą, bardziej zrównoważoną duchowo i energiczniejszą, chcemy zapewnić naszym podopiecznym wspaniałe dzieciństwo. Wśród pomocy Montessori i pięknej przyrody wyrosną nam dzieci z wszystkimi atutami, by odważnie ruszać w dorosłe życie.

Nabór prowadzony jest przez cały rok.
Jednocześnie proces adaptacji może odbywać tylko 1 dziecko.

Wpłata miesięczna 990 zł czesne + 12 / 15 zł dziennie wyżywienie. W roku 2018 z programu „Maluch+” rodzice otrzymają zwrot po 150 zł/ miesiąc- umniejszający opłatę za wyżywienie.
Dysponujemy 11 miejscami dofinansowanymi z Urzędu Miasta Poznania- bliższe informacje.
Opiekę zapewniamy w godzinach pracy placówki wg ustaleń z rodzicami.
Cena zawiera: wszystkie materiały i pomoce- od pieluszek, przez materiały plastyczne, wizyty logopedy, warsztaty muzyczne i gościnne występy w żłobku. Brak dodatkowych opłat.
Koszty jedzenia w wysokości 12 zł dziennie- dieta normalna, 15 zł alergiczna- w przypadku zgłoszonych nieobecności są zwracane.

Zapisz się!

PRZEDSZKOLE

Grupy przedszkolne liczą maksymalnie do 18 dzieci- młodsza, do 23 dzieci starsza. Grupy łączą dzieci w zróżnicowanym wieku: młodsza od 2,5 do 4 lat, starsza od 3,5 do 6 lat. Sprzyja to wymianie umiejętności, obserwacji oraz wzmacnia wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Daje dzieciom szansę rozwijania swoich umiejętności indywidualnym rytmem, a nie przez narzucone tempo grupy rówieśniczej.

Pozwala młodszym dzieciom obserwować starsze i uczyć się przez naśladowanie. Dzieci starsze pomagają młodszym ćwicząc wcześniej nabyte umiejętności. Wzmacnia to ich wiarę we własne siły i tworzy atmosferę dużej rodziny.

Jeden z nauczycieli komunikuje się z dziećmi w języku angielskim, co daje stały kontakt z językiem i możliwość brania udziału w zajęciach dzieciom, które dopiero przyjechały z zagranicy.

Nabór jest prowadzony przez cały rok. Przyjmujemy dzieci z orzeczeniami o lekkich i średnich niedoborach psychicznych oraz z autyzmem i ADHD.

Cena 790 zł obejmuje zajęcia z logopedą, jogę, eksperymenty chemiczne, koncerty prosynfoniki, muzykę, jak również bilety, wycieczki, występy w przedszkolu i materiały. Dla chętnych dodatkowo prowadzone są zajęcia tenisowe, karate i robotyka.

Wyżywienie kosztuje 13 zł dziennie w przypadku diety zgodnej z proponowaną przez placówkę. Dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi (alergia/ laktoza/ gluten/ inne)  15 zł dziennie.

Zapisz się!

INTEGRACJA

Metoda Montessori powstawała z myślą o dzieciach upośledzonych, dopiero później okazała się niezwykle skuteczna u wszystkich dzieci. W myśl motta „pomóż mi zrobić to samemu” Maria Montessori nie nauczała, ale uczyła dzieci dojść samemu do rozwiązania zadania.

Służą temu dokładnie przemyślane materiały, o specjalnej charakterystyce:

  • dostosowane do wzrostu dzieci,
  • skupiają uwagę tylko na jednej rzeczy- np.: różowa wieża ma różne wymiary, ale jeden kolor. Dzięki temu dziecko nie rozprasza się gamą kolorów, tylko różnicuje wielkości elementów
  • materiały są wyjątkowo atrakcyjne, stoją na swoim miejscu i dzieci mają do nich stały dostęp
  • każdy materiał ma swój bezpośredni cel, a jednocześnie służy do ćwiczenia innej umiejętności np.: cylindry służą do nauki wymiarów, a przy okazji posiadają malutkie kuleczki, dziecko łapiąc za nie ćwiczy motorykę przydatną do nauki pisania,
  • każdy materiał posiada element samokontrolujący,
  • stopniowanie trudności.

WYŻYWIENIE

Opłaty za posiłki nie są wliczone w czesne. Menu opracowane przez dietetyka zawiera 5 dań: I (8:30) , II śniadanie (10:30), zupa (13:30), obiad (15:30) i podwieczorek (17:00), specjalnie dostosowane do potrzeb dzieci. Naliczane są opłaty w dniach kiedy dziecko jest obecne w placówce oraz kiedy nieobecność nie została zgłoszona poprzedniego dnia (SMS 601 30 60 64).  Uwzględniamy informacje o alergiach i specjalnych wymaganiach żywieniowych- za dopłatą. Jeśli posiłek nie został zjedzony to istnieje możliwość zabrania go do domu- do własnych naczyń.

Aktualne menu jest dostępne na gazetce w Tajemniczym Ogrodzie i na naszym Facebooku.

OPŁATA WPISOWA

Jednorazowa opłata rekrutacyjna 300 zł przeznaczona jest na rezerwację miejsca oraz polisę NNW i KL dla dziecka. Na spotkaniu w placówce, otrzymają państwo komplet dokumentów oraz zaproponujemy dostępny termin adaptacji. Aby go zarezerwować proszę przelać opłatę wpisową na konto (opisując przelew imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą rozpoczęcia zajęć), a także przesłać nam skan podpisanej umowy oraz karty zgłoszeniowej. Szczegóły procesu rekrutacji znajdziecie Państwo tutaj.

CZESNE

Czesne płatne za dany miesiąc z góry, prosimy realizować do 10tego dnia każdego miesiąca. Przelewy prosimy przesłać na rachunek bankowy:

żłobek            PL 91 1910 1048 2273 0000 4903 0001
przedszkole  PL 06 2130 0004 2001 0622 3408 0003