Monika Hellmann - Tajemniczy Ogród

Monika Hellmann

Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym i miłośniczka metody stworzonej przez Marię Montessori. Monika miała okazję poznać ją, jako dziecko w Anglii. Już wtedy dla żartów mówiła, że będzie miała kiedyś takie przedszkole. Spełniła swoje marzenie i dziś zarządza kilkoma placówkami.

Metodę Montessori poznała „od podszewki” na kursie PolskiInstytutu Montessori (PIM) w Pobiedziskach.  Najbardziej w tej metodzie ceni to, że każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym tempie oraz wykształca samodyscyplinę, która przyda się każdemu małemu człowiekowi w dorosłym życiu. W placówkach, które ma pod opieką dba o dobro najmłodszych i o ich jak najlepszy rozwój łącząc codzienną pracę z pomocami M. Montessori z zajęciami dodatkowymi.

Pani Monika Hellmann ma szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu żłobka i przedszkola Montessori oraz nieposzlakowaną opinię na tym polu. Autorka wielu poradników, audycji i programów edukacyjnych, prowadzi warsztaty o metodzie Montessori. Na warsztatach stara się pokazać rodzicom, że metoda M. Montessori pomaga dzieciom w ich naturalnym rozwoju, a brak zabawek nie ogranicza im dzieciństwa.

Jedna z najlepszych specjalistek w zarządzaniu placówką, o nieporównywalnym doświadczeniu w metodyce Montessori na terenie Poznania, właściciel i dyrektor kilku placówek przedszkolnych i żłobkowych w Poznaniu. Bez niej nie powstałby Tajemniczy Ogród.